طراحی سه بعدی CNC سنگ

نمونه طراحی سه بعدی CNC سنگ توسط تیم STLCNC

در این مطلب به طراحی مدل سه بعدی CNC توسط تیم ما به سفارش مشتری جهت اجرا در دستگاه CNC سه محور سنگ می پردازیم.

  • سفارش طراحی از جانب مشتری

مشتری با تماس با همکاران ما درخواست طراحی تابلو مشهور کوروش و ماندانا را برای اجرا بر روی سنگ مطرح نمود. وی قبل از مذاکره با تیم ما به گفته خودش با تعدادی از طراحان داخلی و یک سایت خارجی دیگر نیز وارد مذاکره شده بود. به گفته مشتری قیمت ما به نسبت آنها متعادل تر و بهتر بود. لذا پس از توافق برای طراحی نیمه اختصاصی (انتشار فایل پس از یکسال) تیم ما شروع به کار نمود.

  • دریافت ابعاد و توضیحات مشتری

 مشتری تاکید بسیار زیادی بر ظرافت و دقت کار داشت به گونه ای که کوچکترین جزئیات موجود در کار نیز برایش مهم بود. با توجه به این مسئله ما ابعاد دقیق مته مد نظر مشتری و نوع آن و ابعاد دقیق متریال را از مشتری در یافت نمودیم تا در اجرای جزئیات پس از طراحی مشکلی وجود نداشته باشد.

طول:200 سانتی متر

عرض:141 سانتی متر

ضخامت: 10 سانتی متر

با توجه به شرایط کاری خاص این طرح و جزئیات فراوان موجود در کار نزدیک به 15 روز زمان برای طراحی این کار صرف شد. در مدلسازی این کار از نرم افزارهای 3ds max و Artcam، Photoshop و Rhino استفاده شد.

پس از اتمام فرآیند طراحی سه بعدی کار بصورت زیر در آمد که عکس کار برای بررسی مشتری برای وی ارسال گردید.

    • اجرای کار توسط مشتری

    پس از بررسی مشتری و اوکی بودن کار از نظر وی، فایل با فرمت STL برای وی ارسال گردید. مشتری با استفاده از نرم افزار Artcam اقدام به G-code گیری نموده و کار را با دستگاه CNC سه محور بر روی سنگ اجرا نمود. کار پس از اجرا به صورت زیر در آمد.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد برای شما راهگشا باشد. در صورتی که شما هم نیاز به مدل کردن طرح خاصی بصورت سه بعدی جهت اجرا در دستگاه های CNC سنگ و چوب و فلز و یا اجرا در دستگاه های پرینت سه بعدی 3D Printer از طریق راه های ارتباطی موجود با ما تماس حاصل فرمائید.

لطفاً ما را از نظرات سازنده خود از طریق ارسال دیدگاه خود در زیر همین صفحه بهره مند سازید.

نویسنده: Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *